Практичний курс англійської мови. Підручник для студентів другого курсу
Dictum Factum Intermediate Practical English Course
Книга "Практичний курс англійської мови. Підручник для студентів другого курсу / Dictum Factum Intermediate Practical English Course" є продовженням підручника для першого курсу (Dictum Factum Pre-intermediate English Course) і призначена для студентів другого курсу перекладацьких факультетів або перекладацьких відділень факультетів іноземної філології університетів, хоча може використовуватися і для загальної мовної підготовки.
Відповідно до рекомендацій Комітету з питань освіти при Раді Європи щодо навчання іноземних мов (A Common European Framework of Reference 2001) та Програми з англійської мови для університетів (Ніколаєва та ін. 2001), по закінченні першого курсу студенти факультетів іноземної філології мають відповідати рівню В2.1 в аудіюванні, діалогічному мовленні та письмі, а також рівню В2 в монологічному мовленні та читанні. Коротко характеристики згаданих рівнів (див. Ніколаєва та ін. 2001, с. 116-117) за видами мовленнєвої діяльності зводяться до такого: аудіювання - розуміти зміст поширених повідомлень, викладених відносно стандартною вимовою в межах знайомих тем; розуміти основний зміст теле- та радіо повідомлень, пов'язаних з поточними подіями або темами, що становлять особистий чи фаховий інтерес; діалогічне мовлення - брати активну участь в обговоренні знайомих тем, викладаючи власну точку зору та аргументуючи її; монологічне мовлення - породжувати чіткі детальні описи людей, місцевостей та процесів; робити невеликі підготовлені доповіді на задану тематику; письмо - вміти заповнювати бланки заяв, писати записки, інструкції, офіційні та особисті листи з оцінкою значення подій та одержаного досвіду; читання - читати статті та повідомлення, що стосуються сучасних проблем, і в яких автор викладає власну точку зору (більш детально див.: A Common European Framework of Reference 2001; Ніколаєва та ін. 2001). Саме на такий рівень розрахований матеріал цього підручника. Рівню В2 відповідає тест FCE (First Certificate in English) у Кембріджській (UCLES) класифікації тестів (див. First Certificate in English 1997), відповідно і матеріал підручника та структура його завдань готують студентів до тестів такого типу.
Цілі навчання в підручнику "Практичний курс англійської мови. Підручник для студентів другого курсу / Dictum Factum Intermediate Practical English Course" формулюються, виходячи із загальної мети усього п'ятирічного курсу (див. Ніколаєва та ін. 2001), і зводяться до практичних (формування мовленнєвих навичок і умінь та засвоєння лінгвістичних і соціокультурних знань), когнітивних (розвиток когнітивних здібностей), афективних (формування впевненості щодо використання мови як засобу комунікації та для перекладу, а також розвиток позитивного відношення до вивчення англійської мови та засвоєння відповідної культури), освітніх (розвиток здатності до самостійного пошуку та засвоєння нового матеріалу), фахових (розвиток перекладацької компетенції з першого ж дня навчання в університеті), соціальних (розвиток загальних умінь спілкування).
Наприкінці другого курсу студенти мають досягти рівнів В2.2 в аудіюванні та діалогічному мовленні, рівня В2 в письмі, а також рівня С1.1 в монологічному мовленні та читанні. Зміст вказаних рівнів (див. Ніколаєва та ін. 2001, С. 116—117) викладений далі: аудіювання — в межах знайомих тем розуміти зміст поширених повідомлень, що включають складні типи аргументації; розуміти короткі тексти наукового характеру, а також більшість теле- та радіо новин і програм, пов'язаних з поточними подіями; діалогічне мовлення - підтримувати спілкування зі швидкістю та спонтанністю, ступінь яких є достатньою, аби не спричинювати незручності співрозмовнику; монологічне мовлення - виступати з широкого кола питань, пов'язаних з колом власних інтересів; пояснювати власну точку зору на конкретну проблему, аналізуючи переваги та недоліки різних варіантів її вирішення; письмо - писати стислі повідомлення або твори для передачі інформації чи викладення аргументів на користь або проти конкретної точки зору; читання - читати сучасну художню прозу; розуміти фактичну інформацію, передану як експліцитно, так й імпліцитно.
Досягнення таких цілей на другому курсі здійснюється завдяки вирішенню низки завдань, а саме:
а) засвоєнню близько 5000 лексичних одиниць (слів та зворотів) в межах пройдених тем; б) інтеграції навичкових параметрів (фонетики, лексики та граматики) у мовленнєвих уміннях (паралельне формування фонетичних та граматичних навичок здійснюється із застосуванням окремих посібників, що не входять до змісту цього підручника (див. Dictum Factum Practical University Grammar 2005); в) аудіювання текстів, що відносяться до тем, які студенти вивчають; г) упевненого спілкування в межах згаданих тем; д) уміння долати чинники, що перешкоджають розумінню під час спілкування; є) розвитку гнучких стратегій читання як мовленнєвого уміння за рахунок формування усіх його видів; є) розвитку письма як мовленнєвого уміння на матеріалі складання офіційних та приватних листів, а також написання невеликих творів; ж) засвоєнню певного обсягу соціокультурних знань за рахунок читання відповідних текстів, застосування ілюстративного матеріалу тощо; з) формуванню перекладацьких навичок завдяки розвитку умінь компресії тексту, засвоєнню елементів перекладацького скоропису та виконанню перекладних вправ.
Основні | |
---|---|
Стан | Новий |
- Ціна: 435 ₴